نمایش اخبار سامانه 1888
image

بازديد ائمه جماعت پهنه شمال از سامانه 1888

جمعي از ائمه جماعات که ناظرين افتخاري سامانه 1888 نيز مي باشند مجددا از اين سامانه بازديد نمودند.

به گزارش اداره اطلاع رساني و تبليغات 1888؛ در اين جلسه که با حضور رئيس مرکز فعاليت هاي ديني شهرداري تهران و مشاور حوزه ي رياست سازمان بازرسي در محل سامانه 1888 برگزار شد، حجت الاسلام صادق زاده گفت: جامعه وقتي مي تواند از هنجار شکني، کاستي ها، زشتي ها و معايب تهي شود و تقليل پيدا کند که نظارت مردم وجود داشته باشد. وظيفه سامانه نظارت همگاني 1888 نيز نظارت مي باشد و همه ي انسان ها نيز نياز به نظارت دارند.

وي همچنين افزود: سامانه 1888 برگرفته از تفکر ديني امر به معروف و نهي از منکر مي باشد و اين سامانه آحاد جامعه را به اين امر دعوت مي نمايد.

در ادامه اين نشست نيز فاطمي ضمن تشکر از روحانيون ناظر سامانه گفت: سامانه 1888 يک نهاد مردمي و وابسته به فعاليت مردم مي باشد و رويکرد دکتر قاليباف از راه اندازي اين سامانه مشارکت مردم در امور شهري و اصلاح روندهاي معيوب است.

فاطمي همچنين گفت: با توجه به اينکه سامانه 1888 امکان ارتباط با همه ي مردم را ندارد ناظرين با کمک به سامانه ارتباط بين شهروندان و سامانه 1888 را آسان تر مي نمايند.

در اين نشست موسوي معاف معاون اطلاع رساني و بهره دهي سامانه 1888 گفت: يکي از مهم ترين اهداف برگزاري اين نشست ها استفاده از پتانسيل اقشار تأثير گذار جامعه نظير روحانيون معزز براي ارتقاي فرهنگ نظارت همگاني و اشاعه آن در بين آحاد عمومي است.

وي همچنين افزود: براي اين امر سامانه 1888 کتابچه اي تحت عنوان آنچه ناظرين بايد بدانند تدوين نموده که چندين مرحله نيز به روز شده و در اين کتابچه هر آنچه نياز است ناظرين بدانند و تفاوت بين شهروندان عادي و ناظرين نيز درج شده است تا بر همين اساس ناظرين بتوانند هم خود از محتواي جزوات بهره مند گردند و هم ساير اقشار مردم را به فراخور ميزان مواجهه و تعاملشان توجيه نمايند.

در همين راستا طي مکاتبه اي با معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري تهران مقرر شده است که محتواي کتابچه در سرفصل هاي آموزش عمومي از طريق ادارات آموزشي مناطق مبناي آموزش عمومي قرار گيرد.

در پايان نيز بنا به پيشنهاد رياست مرکز فعاليت هاي ديني مقرر گرديد اين جلسات به صورت مستمر و برنامه ريزي شده با تعامل في مابين آن مرکز و سامانه نظارت همگاني برگزار شده تا از پتانسيل ائمه جماعت براي ارتقاي فرهنگ نظارت بهره برداري بهينه صورت پذيرد.

تعداد بازديد: 158 تاریخ : 1395/10/11


print
rating
  نظرات

 

تلفن : 1888
پیام کوتاه : 30001888
دورنگاره : 84312152
پست الکترونیکی :1888 @tehran.ir
آدرس: خیابان دماوند چهارراه خاقانی فلکه چایچی به سمت کوی زینبیه داخل

میدان میوه و تره بار پیروزی


با عنایت به رویکرد مشارکت­ جویانه جناب آقای دکتر قالیباف و تجربه موفق ایشان در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران درخصوص توسعه سرمایه­ های اجتماعی و جلب اعتماد عمومی شهروندان، ضرورت ایجاد درگاهی واحد برای انعکاس نقطه نظرات مردمی در سازمان شهرداری مورد توجه مدیریت شهری تهران قرار گرفت. در این راستا و به منظور اعمال نظارت عمومی شهروندان بر عملکرد مدیریت شهری، بسترسازی مطلوب در مسیر تحقق سلامت اداری و تضمین اثربخشی سازمانی، مرکز نظارت همگانی شهرداری تهران در 26 اردیبهشت ماه سال 1385 راه اندازی گردید. شعار محوری «شهروند مسئول ـ مدیر پاسخگو» و تلاش جهت ارتقاء سطح مشارکت معنادار شهروندان همواره سرلوحه این نهاد نظارتی بوده است. مرکز نظارت همگانی از سال 1390 و به ضرورت ضمانت بخشی بیشتر به فعالیت ها و اقدامات نظارتی با حفظ هویت سازمانی خود در مجموعه سازمانی بازرسی شهرداری ادغام شد و از آن زمان بعنوان «سامانه نظارت همگانی سازمان بازرسی شهرداری تهران(1888)» آماده دریافت پیام های شهروندان در قالب 4 گانه (انتقاد، شکایت، پیشنهاد و تقدیر و تشکر) می باشد.