Menu
براساس پیگیری سامانه 1888 محقق شد؛ اصلاح طرح پارک‌های حاشیه ای و پارکبان
اخبار مرکز 1395/12/3 282 print

image
طرح پارک های حاشیه‌ای و فعالیت پارکبانی در معابر شهر تهران بر اساس پیام های شهروندان و پیگیری‌های سامانه 1888 جمع آوری و خدمات الکترونیک پارکومتر جایگزین آن شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی به نقل از اداره اطلاع رسانی و تبلیغات سامانه 1888؛ با توجه به افزایش وسایل حمل و نقل موتوری و گسترش حجم ترافیک در سطح شهر تهران و به منظور نظم بخشی به معابر پرتردد و ساماندهی پارک در حاشیه خیابان ها به خصوص اجرای طرح پارک های حاشیه ای در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته بود. این طرح دستاوردهای خوبی من جمله؛ افزایش نظم اجتماعی و توزیع و بهره‌مندی عادلانه از فضاهای موجود در حاشیه معابر را به همراه داشت اما بخاطر ماهیت غیر الکترونیک آن و بهره‌مندی از نیروی انسانی در فرآیند کار، با چالش‌های متعددی نیز مواجه بود و همواره از مهمترین مصادیق انتقاد و شکایت شهروندان به سامانه 1888 بوده است. از مهمترین گلایه‌مندی‌های شهروندان درخواست وجه بیش از نرخ مصوب، نحوه استقرار پارکبان‌ها در محل، همچنین قبوض صادره از سوی پارکبان‌ها و وجود پارکبان‌های غیرمجاز در معابر بوده است که به لحاظ آماری در طی سال‌های اخیر روند ثبت شکایت ها رشد فزاینده ای داشته است.
گفتنی است بر اساس اطلاع رسانی پلیس راهور مبنی بر ممنوع بودن دريافت هرگونه وجه نقد توسط متصديان و رسانه ای شدن این موضوع و همچنین در پی شکایات مکرر شهروندان به سامانه 1888، این  سامانه نظرسنجی گسترده ای در 16 معبر دارای طرح از 9 منطقه شهرداری و با حجم نمونه 1000 نفری را اجرا نمود. سامانه 1888 همچنین با برگزاری دو جلسه میز تحلیل با حضور کارشناسان سازمان حمل‌ و نقل و ترافیک و شرکت شهربان و حریم‌بان به عنوان متولیان این طرح نسبت به اخذ نقطه ‌نظرات آنان اقدام و در نهایت گزارش تحلیلی مبسوطی برای معاونت حمل و نقل شهرداری تهران ارسال نمود.
گفتنی است با پیگیری های مکرر سامانه 1888 و متولیان امر در شهرداری تهران و با رویکرد آسیب شناسی، طرح پارکبان به‌ صورت اولویت‌دار در شهرداری تهران خاتمه یافت و بعد از این دريافت وجه نقد از شهروندان غيرمجاز بوده و مديريت پارك حاشيه‌ای در كليه معابر واجدالشرايط صرفاً با استفاده از روش هوشمند مكانيزه پاركومتر مجاز خواهد بود.
به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات