Menu
گلپایگانی در جلسه ارتباط مستقیم سامانه 1888؛ با وجود سامانه 1888 احساس تعلق مردم به شهر تقویت می شود
اخبار مرکز 1397/7/24 129 print

image
قائم مقام معاونت شهرسازی شهرداری تهران ضمن تأکید بر اهمیت گسترش ارتباط شهروندان با بخش های مختلف شهرداری اظهار داشت: اگر متولیان و مسئولین بدانند که مردم پیگیر انجام کارهایشان هستند حتما دقت و تلاش هایشان را در جهت انجام کار بیشتر می نمایند تا بتوانند رضایت شهروندان را جلب نمایند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و تبلیغات 1888؛در جلسه این هفته ارتباط مستقیم 1888 که صبح روز سه شنبه مورخ 24 مهر ماه که با حضور مدریران ارشد معاونت شهرسازی برگزار شد ، گلپایگانی قائم مقام معاونت شهرسازی و معماری  بیان داشت : آرای ماده صد و تخلفات ساختمانی بیشترین درخواست های شهروندان در این حوزه بوده و تغییر کاربری مسکونی به اداری و تجاری از جهت این که در زندگی و آسایش مردم خلل ایجاد می کند حائز اهمیت می باشد و البته همکاران ما در این حوزه در تلاش برای رفع معضلات از این دست هستند.
گلپایگانی افزود : در نهایت همه خدمتگزار مردم هستیم و باعث افتخار است که شهروندان با مسئولین تماس می گیرند و این تماس قطعا مؤثر است. هر اندازه این تعداد تماس ها بیشتر باشد نشان دهنده اعتماد بیشتر مردم به سامانه 1888 می باشد. سامانه 1888 به عنوان چشم نظارت مردم، به ما کمک می کند که اگر جایی تخلفی در جریان است جلوی این فعالیت گرفته شده و حتماً به بهبود شرایط کاری و همچنین بهبود مدیریت شهر و فضای زندگی  شهروندان کمک می کند.

سامانه  های 137 و 1888 وظایف منفک شده از یکدیگر دارند
در ادامه این جلسه ایرانشاهی جانشین سازمان بازرسی گفت: با توجه به چالش تماس های غیر مرتبط با سامانه های ارتباط مردمی سازمان بازرسی و عدم اطلاع مردم از وظایف این سامانه ها ، به آگاهی می رساند سامانه های 137 و 1888 ضمن ارتباط سیستمی با یکدیگر، وظایف متفاوتی از هم دارند و با ماموریت های مشخص انجام وظیفه می کنند. سامانه 137 بیشتر مربوط به درخواست های اجرایی شهروندان می باشد که جنبه فوریتی دارد و موضوعاتی همانند: تخلیه مخزن زباله،  ، مرمت معابر و نصب دریچه ، مسائل فنی  و عمرانی ، موضوعات حمل و نقل و ترافیک و فوریتی را شهروندان می توانند با این سامانه در میان بگذارند. اما در خصوص سامانه 1888، موضوعات نظارتی در قالب شکایات، انتقاد، پیشنهاد و تقدیر از عملکرد شهرداری تهران در چارچوب وظایف این سامانه تعریف شده است.
وی ادامه داد : به صورت میانگین در سامانه 1888 روزانه 2500 تماس برقرار می شود که برخی پیام ها پیگیری پیام های قبلی، درصدی نیز راهنمایی و ارشاد  و بین 250 تا 300 پیام ثبت شده و تا حصول نتیجه پیگیری می گردد و با سامانه 137 روزانه به طور میانگین 6000 تماس گرفته می شود که در حدود 4000 تماس در سیستم ثبت و به رده های اجرایی شهرداری ارسال شده و کد رهگیری به شهروند داده می شود.

جلسات ارتباط مستقیم 1888 بستری مناسب در جهت اعتمادبخشی مردم به مدیریت شهری است
سلیم جوهری رئیس سامانه 1888 گفت: این سامانه هر هفته سه شنبه ها از ساعت 9 الی 11 در خدمت مدیران ارشد شهرداری تهران می باشد و در این سامانه تلاشمان بر این است که بتوانیم پاسخگوی شهروندان باشیم. شهروندان می توانند درخواست هایشان را با این سامانه در میان بگذاشته و بی شک جلسات ارتباط مستقیم 1888 بستری مناسب در جهت اعتمادبخشی مردم به مدیریت شهری است.

75 درخواست توسط قائم مقام معاونت شهرسازی پاسخگویی شد/ تغییر کاربری بیشترین مطالبه مردم
بر اساس این گزارش در بیست و یکمین جلسه ارتباط مستقیم سامانه 1888، قائم مقام معاونت شهرسازی به درخواست 75 شهروند رسیدگی کرد و موضوعات صدور پروانه تخریب و نوسازی و موارد مربوط به پایان کار با 21 پیام و موضوع تغییر کاربری و ساخت و ساز غیر مجاز با 20 پیام در صدر درخواست های شهروندان این حوزه قرار داشت.
همچنین با عنایت به این که بر اساس پیام های سیستمی که قبل از جلسه ارتباط مستقیم در سامانه به ثبت رسیده بود، گلایه مندی شهروندان در موضوعات تغییر کاربری مسکونی به تجاری و اداری به ویژه در منطقه 2 ، آلودگی و مزاحمت‌های ناشی از ساخت و ساز به ویژه در منطقه 1 و ساخت و احداث بنای بدون مجوز مناطق 2 و 4  نسبت به موعد مشابه سال گذشته افزایش داشته، مقرر شد دلايل افزايش اين گلايه مندی ها بررسی و نتيجه ی آن به سامانه 1888 منعکس شود.
گفتنی است با توجه به این که 24 پیام از جلسات ارتباط مستقیم این معاونت مفتوح می باشد، از سوی سامانه 1888 تأکید گردید جهت رسیدگی و تعیین و تکلیف پیام ها اقدامات لازم انجام و نتیجه به این سامانه منعکس شود.
در این جلسه علاوه بر قائم مقام معاونت شهرسازی شهرداری تهران ، سایر مدیران ارشد این حوزه نیز برای پاسخگویی به شهروندان حضور داشتند.

به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات