Menu
در جلسه ارتباط مستقیم سامانه 1888 صورت گرفت؛ تأکید شهرداران مناطق 6 و 7 بر ساماندهی دستفروشان این مناطق
اخبار مرکز 1397/8/29 117 print

image
شهردار منطقه 6 در این جلسه به شروع فرهنگ سازی واژه سد معبر در سطح منطقه به همراه اکیپ خدمات شهری و شهربان و معربان اشاره و شهردار منطقه 7 نیز از تدابیر و برنامه های این منطقه در خصوص اسکان دستفروشان در بازارهای روز و مراکز کارآفرینی اشاره نمود تا مشکلات و معضلات ناشی از این موضوع مرتفع گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و تبلیغات 1888؛ در جلسه این هفته ارتباط مستقیم سامانه 1888 که صبح روز سه شنبه مورخ 29 آبان با حضور شهرداران مناطق 6 و 7 و سایر مدیران این مناطق برگزار شد، دهداری پور شهردار منطقه 6 گفت: گلایه مندی شهروندان در خصوص موضوع تغییر کاربری در ناحیه 1 این منطقه افزایش داشته و این افزایش، به علت وجود ساختمان های چندین طبقه که معمولاً مربوط به فعالیت های مزون لباس می باشد رخ داده و متأسفانه تعریف مشخصی از شغل مزون لباس به عنوان تغییر کاربری ارائه نشده است. بر همین اساس جلساتی با اداره تدوین و مقررات برگزار شده تا تعریف مشخصی از این شغل و اینکه این مشاغل باید فعالیت تجاری داشته باشند یا به صورت اداری نیز می توانند فعالیت نمایند صورت گیرد. با تعیین تکلیف این موضوع با همکاری اداره تدوین و مقررات قطعاً گلایه مندی شهروندان نیز در این خصوص کاهش چمشگیری خواهد داشت.
دهداری پور همچنین گفت: از ابتدای کار ساخت و ساز ما باید نظارت و پیگیری را به شکلی انجام دهیم که در آینده اصلاً نیازی به اعلام به کمیسیون ماده صد در اینگونه مشاغل و املاک نداشته باشیم.
شهردار منطقه 6 در خصوص سد معبر این منطقه اضافه کرد: سد معبر را به صورت فرهنگ سازی در این منطقه شروع کرده ایم و با اکیپ های معاونت خدمات شهری و همچنین شهربان و معربان نیز هماهنگی لازم به عمل آمده است و توجیه اصناف و فرهنگ سازی در این منطقه برای کاهش این معضل صورت گرفته است و در حال پیگیری برای رفع آن از سطح منطقه هستیم.
دهداری پور در ادامه گفت: با توجه به این که سامانه 1888 به واسطه جلسات ارتباط مستقیم تعامل نزدیکی بین شهروندان و مسئولین شهرداری برقرار می نماید قطعاً برای شهروندان و مسئولین مفید و ضروری بود و این سامانه برنامه های دقیق و منظمی برای مرتفع نمودن مشکلات شهروندان در اختیار مسئولین قرار می دهد تا بتوانند خدمات بهتری بر حسب نیاز شهروندان به آن ها ارائه نمایند.
مرمت پل عابر مکانیزه میدان امام حسین با توجه به پیام های شهروندان در سامانه 1888
در ادامه این جلسه نیز حاجوی شهردار منطقه 7 گفت: گلایه مندی شهروندان در موضوعات پل های عابر پیاده افزایش داشته است و این افزایش به علت تهیه وسایل و تجهیزات این پل ها می باشد که زمانبر است. یکی از مواردی که در این مدت بیشترین فراوانی را داشته مربوط به پل عابر مکانیزه میدان امام حسین بوده است که با پیگیری معاون خدمات شهری و زیبا سازی راه اندازی این پل انجام شد و در جلسه ارتباط مستقیم امروز سامانه 1888 نیز بسیاری از شهروندان بابت راه اندازی این پل عابر پیاده تقدیر و تشکر نمودند.
شهردار منطقه 7 در خصوص سد معبر دستفروشان این منطقه گفت: در این مورد تدابیر و برنامه های متعددی در دست اقدام داریم و با همکاری معاون خدمات شهری منطقه مقرر شد این دستفروشان در بازارهای روز اسکان داده شوند و مراکزی نیز جهت کارآفرینی برای ساماندهی آن ها تعبیه گردد. وی گفت امیدواریم با این تدابیر مشکلات مربوط به سد معبر تعدیل گردد.
حاجوی در خصوص سامانه 1888 گفت: این سامانه باعث شده است که مسئولین از نزدیک با مشکلات و معضلات شهروندان آشنا شوند و مشکلات آن ها را از زبان خودشان بشوند. این سامانه در واقع یک خود ارزیابی برای مسئولین محسوب می شود.
74 درخواست توسط شهرداران مناطق 6 و 7 پاسخگویی گردید// سد معبر دستفروشان بیشترین مطالبات شهروندان این مناطق بود

بر اساس این گزارش در بیست و چهارمین جلسه ارتباط مستقیم سامانه 1888، شهردا منطقه 6 به درخواست 32 شهروند و شهردار منطقه 7 به درخواست 42 شهروند رسیدگی کردند و دستورات لازم جهت رفع مشکلات شهروندان را صادر نمودند.
گفتنی است موضوعات سد معبر، مرمت جدولبندی و آسفالت و موضوعات ترافیکی در منطقه 6 و موضوعات مربوط به سد معبر و موضوعات فنی و عمران در منطقه 7 در صدر درخواست های شهروندان این مناطق قرار داشت.

در این جلسه علاوه بر شهرداران مناطق 6 و 7، سایر مدیران این مناطق نیز برای پاسخگویی به شهروندان حضور داشتند.به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات