Menu
رئیس حراست کل در جلسه 1888؛ تعامل حراست و بازرسی در بستر فناوری های نوین مضاعف شده است
اخبار مرکز 1398/3/26 160 print

image
مهدی کرمی در جلسه ارتباط مستقیم 1888 تاکید کرد : همکاریهای حراست و بازرسی بیش از گذشته تنگاتنگ شده و فناوری های نوین موجب ارتقاء تعامل دو مجموعه دستگاه های نظارتی شهرداری تهران گردیده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و تبلیغات 1888 ؛ اولین جلسه ارتباط مستقیم 1888 با حضور مهدی کرمی مشاور شهردار و رئیس حراست کل شهرداری تهران به همراه جمعی از معاونین و مدیران  این حوزه ، روز شنبه مورخ 25 خرداد ماه، برگزار شد.
کرمی در حاشیه این جلسه ضمن تشکر از سازمان بازرسی شهرداری برای ایجاد زمینه ارتباط مستقیم با مردم، سامانه 1888 را فرصتی برای بیان مستقیم و بی واسطه پیام های شهروندان و بستری مناسب در جهت افزایش جلب اعتماد عمومی آنان دانست و افزود: گاهی ممکن است نقصانی که در مسائل شهری وجود دارد را به دلیل کمبود منابع مالی و پیچیدگی های ساختار اداری نتوانیم بلافاصله اصلاح کنیم و پاسخگوی نیازهای مردم باشیم، اما همین که شهروندان احساس کنند درگاهی برای مطرح کردن نظرات و درخواست های آنها وجود دارد و در جهت رفع مشکلاتشان تلاش می شود باعث ایجاد اعتماد، انسجام و آرامش خواهد شد.

سامانه 1888 رسانه ارتباطی میان مردم و شهرداری است
رئیس حراست کل شهرداری، سامانه 1888 را یک رسانه ارتباطی میان مردم و شهرداری دانست و با تاکید بر اینکه باید با استفاده از ابزارهای نوین، جامعه شهری و طیف بیشتری از رسانه های جمعی را با این سامانه و ظرفیت های آن آشنا کرد، ابراز داشت: جلسات 1888موجب اصلاح و ارتقاء فعالیت های حراست و بازرسی شده است و ما نیز باید یک راه خصوصی تر با حراست داشته باشیم تا مردم مسائلی که در رابطه با شهرداری دارند را مطرح و این اعتماد ایجاد شود که می توانند تخلفات را به راحتی بازگو کنند و مطمئن باشند که مسائل به طور دقیق بررسی می شود.
وی افزایش تعامل و همکاری حراست و بازرسی به عنوان دو دستگاه نظارتی شهرداری تهران در بستر فناوری های نوین را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: این دو مجموعه هر کدام دارای مسئولیت و وظایف جداگانه و مشخصی هستند اما به دلیل اینکه هر دو جزو دستگاه های نظارتی شهردرای می باشند، همکاری آنها موجب پیشگیری بسیاری از  سوء استفاده ها ، تخلفات و سهل انگاری ها می شود.
کرمی در پاسخ به این سوال که بیشترین مباحث مطرح شده در جلسه ارتباط مستقیم مربوط به چه موضوعاتی بوده است خاطرنشان کرد: حوزه فعالیت های شهرداری بسیار وسیع است و به هیمن دلیل، تنوع مسئولیت ها، معضلات و موضوعات مرتبط نیز گسترده تر خواهد بود . اما در بخش هایی که ارتباط مستقیم و نزدیک تری با مردم وجود دارد و با جریان روزانه مردم در ارتباط است قطعا معضلات در آن حوزه ها بیشتر است.
رمضان امینی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران نیز در این جلسه ضمن تشکر از رئیس و معاونین حراست کل جهت حضور در جلسه ارتباط مستقیم 1888 گفت : سازمان بازرسی از طریق سامانه های 137 و 1888 آماده هرگونه همکاری با حراست کل شهرداری تهران است و با توجه به بکارگیری سیستم های نوین  و فناوری های هوشمند این ارتباط نزدیک تر ، دقیق تر و عمیق تر خواهد شد.
امینی پاسخگویی رئیس و معاونین حراست کل شهرداری تهران در سامانه 1888 را ابتکاری نو دانست و افزود : از ابتدای تاسیس سامانه 1888 ما شاهد حضور حراست کل در جلسات ارتباط مستقیم نبودیم و این اتفاق ، برکات متعددی دربرخواهد داشت و نفع آن قطعا به شهر و شهروندان خواهد رسید .
بنابر این گزارش، در جلسه ارتباط مستقیم 1888 این هفته، رئیس حراست کل شهرداری و مدیران این حوزه  در مجموع به درخواست 65 شهروند پاسخ گفته و مهدی کرمی دستورات لازم را جهت رفع مشکلات صادر کرد.
لازم به ذکر است پیش از شروع جلسه ارتباط مستقیم، رئیس حراست کل به همراه رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران از سامانه های 137 و 1888 بازدید کرد و در جریان روند فعالیت های این دو سامانه قرار گرفت. 


به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات