Menu
آبادیان در ارتباط مستقیم سامانه 1888: اجرای به موقع آرای شهرسازی نیازمند هماهنگی بین بخشی است
اخبار مرکز 1398/4/9 112 print

image
شهردار منطقه 11 و معاون شهرسازی منطقه 12 با اشاره به طولانی بودن فرایند رسیدگی به پیام های حوزه شهرسازی اظهار داشتند: اجرای به موقع آرای شهرسازی نیازمند هماهنگی بین شهرداری و دستگاه قضائی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و تبلیغات 1888؛ در جلسه ارتباط مستقیم این هفته سه شنبه 4 تیرماه که با حضور شهردار منطقه 11 و مدیران مناطق 11 و 12 برگزار شد، آبادیان در خصوص طولانی بودن فرایند رسیدگی به پیام های حوزه های شهرسازی منطقه و عدم اجرای به موقع آرای اجرای احکام و رسیدگی حقوقی منطقه اظهار داشت: به جهت اینکه حوزه اجرای احکام حوزه ای بین بخشی است، یعنی هم حوزه معاونت شهرسازی، هم مناطق و اجرایی را در برمی گیرد، غالبا در رسیدگی به پرونده های شهرسازی با ممانعت روبرو می شویم و نیاز به اخذ رای قضایی داریم.
وی افزود: در حوزه اجرا نیز به دلیل اینکه تعداد زیادی از آراء مربوط به املاک مسکونی است و به جهت سکونت خانواده ها در ملک با مشکل روبرو هستیم اجرای رای در بسیاری از مواقع مسائل و تبعات اجتماعی را در پی خواهد داشت، اما در سایر موارد تلاش می کنیم با برنامه ریزی مشخص و بخش بندی منطقه در بررسی پرونده ها سریعا اقدام نماییم تا از هرج و مرج جلوگیری شود.
شهردار منطقه 11 توصیه کرد: پیام هایی که مربوط به موضوعات اختلاف بین ساکنین یک ساختمان در حوزه شهرسازی می باشد از طریق شورای حل اختلاف پیگیری شود تا از انباشت پرونده ها در اجرای احکام و اداره حقوقی کاسته شده و فرآیند رسیدگی به پیام های شهرسازی تسریع شود. 
آبادیان با بیان اینکه شهرداری نهاد عمومی است که در همه سطوح ارتباط مناسبی با مردم دارد خاطرنشان کرد: سامانه 1888 به عنوان یک سرمایه اجتماعی برای شهرداری تهران محسوب می شود که توانسته است با برقراری ارتباط شنیداری میان مردم و مدیران شهری به ارتقاء و پیشبرد اهداف شهرداری در خدمت رسانی به شهروندان کمک کند.
سیف اللهی معاون شهرسازی منطقه 12 نیز در این جلسه طولانی بودن زمان رسیدگی به پرونده های شهرسازی را ناشی از مشکلات حقوقی پرونده ها ، تطبیق در مراحل رسیدگی در دادسراها یا گرفتن دستورات موقت دانست و گفت: ما در رسیدگی به این پرونده ها نیاز به هماهنگی بین بخشی داریم و باید ادارات حقوقی در تفاهم نامه با قوه قضاییه نظام نامه درستی را ترتیب دهند تا هر فرد نتواند با گرفتن دستور موقت آراء را به تعویق اندازد.
معاون شهرسازی منطقه 12 با اشاره به برخی از گلایه مندی ها در خصوص راسته کیف و کفش فروش های خیابان ظهیرالاسلام ابراز داشت: ما وظیفه خود را طبق بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها انجام می دهیم اما با توجه به اینکه قرار بر جابجایی این اصناف و انتقال آنها به حاشیه شهر بوده و هنوز جایگاهی برای این واحد ها در نظر گرفته نشده است، نمی توان فعالیت این صنف را به دلیل نیاز و مراجعه مردم به طور کامل تعطیل کرد .
سیف اللهی نیز برگزاری جلسات ارتباط مستقیم 1888 را ایده ای خوب و مناسب دانست و تاکید کرد: پاسخگویی مدیران به شهروندان در این جلسات باعث ایجاد قوت قلب و دلگرمی برای شهروندان می شود و برای مدیران نیز مسئولیت پذیری بیشتری را ایجاد می کند. 
بنابر این گزارش، در جلسه ارتباط مستقیم شهرداران مناطق 11 و 12 این هفته در مجموع به 156 تماس پاسخ داده شد که موضوعات سد معبر دستفروش، تغییر کاربری، نصب و جابجایی علائم ایمنی و ترافیکی در منطقه 11 و مزاحمت اصناف عودلاجان، تغییر کاربری، درخواست صدور پروانه یا پایانکار و سد معبر دستفروش در منطقه 12 به ترتیب بیشترین موضوعات شهروندان را به خود اختصاص داد.


به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات