Menu
شیخ در جلسه ارتباط مستقیم 1888 : کمبود پست سازمانی و منابع مالی از چالش های اساسی حوزه منابع انسانی است
اخبار مرکز 1398/4/12 136 print

image
معاون منابع انسانی شهرداری تهران با بیان اینکه پست کارکنان باید متناسب با ارتقاء سطوح کاری و تحصیلی آنها افزایش یابد، گفت : یکی از چالش های اساسی در حوزه منابع انسانی کمبود پست سازمانی است که در صدد رفع این چالش مهم هستیم. 

ابراهیم شیخ در گفتگو با روابط عمومی سازمان بازرسی و در حاشیه جلسه ارتباط مستقیم این هفته 1888 که روز سه شنبه 11 تیرماه و با حضور مدیران حوزه منابع انسانی برگزار شد به موضوع تعاونی مسکن و پیگیری های صورت گرفته در این خصوص اشاره کرد و افزود: ساختار تعاونی های مسکن به گونه ای است که امکان کمترین دخالت را برای سازمان ها فراهم می کند.
شیخ عنوان داشت: متاسفانه در بحث تعاونی های مسکن سوء استفاده هایی در شهرداری صورت گرفته است که معاونت منابع انسانی نیز در این راستا تمام تعاونی ها و مشکلات آنها را شناسایی کرده و با وزارت تعاون هم وارد گفتگو شده است .
اما واقعیت این است که مسائل تعاونی های مسکن یک دست نیست و ما با یک شرایط خاص مواجه ایم، لذا تصمیم بر آن شد تا موضوع تعاونی مسکن تا زمان ساماندهی کارهای قبلی متوقف شده و بر اساس دستورالعمل های تهیه شده پیش رود.
وی در خصوص ارتقاء پستی کارکنان نیز تصریح کرد: به طور معمول همزمان با ارتقاء کارکنان و افزایش سطح تحصیلات و سوابق آنها ، پست ها نیز باید ارتقاء یابد اما یکی از مسائل اساسی ما کمبود پست سازمانی است که در این زمینه از معاونت برنامه ریزی درخواست کرده ایم تا پست ها را ارتقاء دهند که این موضوع در شرف انجام است.
شیخ همچنین کمبود منابع مالی را عامل موثر دیگری در کاهش نارضایتی کارکنان دانست و گفت: رفع مشکلات در حوزه تخصیص خدمات شهر سالم و امور درمانی و نیز افزایش رفاهیات مستلزم همراهی بیش از پیش معاونت مالی است که امیدواریم بزودی به نتایج قابل توجهی در این زمینه ها دست یابیم.
معاون شهردار تهران در ادامه ضمن تشکر از سازمان بازرسی به ویژه سامانه 1888 به جهت فراهم کردن بستر جلسات ارتباط مستقیم گفت: این جلسات باعث می شود تا مدیران ارشد شهرداری نسبت به واقعیت ها و سیاست های کاری خود شناخت پیدا کنند و همچنین به آنها در اصلاح فرایندها کمک می کند.
شیخ بر انجام کار مهندسی فرآیند تاکید کرد و بیان داشت : ما انتظار داریم تا فرایندها کوتاه تر و موفق تر شده و با شاخص گذاری پیام ها نیز به کیفی تر شدن آنها کمک شود.
وی در پایان ضمن مقایسه جلسه ارتباط مستقیم این هفته با جلسه گذشته این معاونت، از بهبود وضعیت پیام ها و درخواست های همکاران وکاهش گلایه مندی ها در بسیاری از موضوعات خبر داد و اظهار داشت: منابع انسانی مسئولیت مشترک همه مدیران در تمامی سطوح شهرداری است و همه ما باید حس منابع انسانی داشته و به یکدیگر کمک کنیم تا به شرایط و وضعیت مطلوب دست یابیم و حامی همکاران باشیم .
لازم به ذکر است در جلسه ارتباط مستقیم این هفته 1888 با حضور معاون و مدیران حوزه منابع انسانی در مجموعه به 299 تماس پاسخ داده شد که بیشترین موضوعات درخواستی مربوط به مشکلات تورهای تفریحی، تغییر وضیعت، ارتقاء پست ، درخواست مساعدت و بیمه تکمیلی بود. 

به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات