Menu
با حضور شهرداران مناطق 13 و 14 انجام شد؛ رسیدگی به درخواست 164 شهروند در جلسه ارتباط مستقیم 1888
اخبار مرکز 1398/4/26 140 print

image

در سیزدهمین جلسه ارتباط مستقیم سامانه 1888 که با حضور شهرداران مناطق 13 و 14 برگزار شد، 164 مورد از درخواست های شهروندان مورد رسیدگی قرار گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و تبلیغات 1888؛ در جلسه ارتباط مستقیم این هفته سه شنبه 25 تیرماه که با حضور شهرداران مناطق 13 و 14 برگزار شد، در مجموع به 164 تماس پاسخ داده شد که موضوعات سد معبر، مزاحمت دکل مخابرات و لکه گیری آسفالت در منطقه 13 و مشکلات سرای محله دلگشا، سد معبر و نظافت در منطقه 14 به ترتیب بیشترین موضوعات شهروندان را به خود اختصاص داد.

بازسازی بوستان ها در اولویت کاری منطقه 13
شهردار منطقه 13 با توجه به فراوانی گلایه مندی شهروندان در خصوص بوستان ها و تجهیزات و امکانات مجموعه شهربانو گفت: تأمین بودجه و بازسازی بوستان ها و رفع مشکلات تجهیزات و امکانات مجموعه شهربانو در اولویت های کاری این منطقه قرار دارد.
رحمان زاده در خصوص تجهیزات و امکانات مجموعه شهربانو گفت: این ساختمان در کنار نگارخانه شرق تهران راه اندازی شده و با توجه به جدید الاحداث بودن، مشکلاتی در زمینه تأسیسات آن به وجود آمده که اکنون مشکل آسانسور این مجموعه برطرف شده و نواقص سیستم سرمایشی آن مجموعه نیز در حال پیگیری و رفع می باشد.
شهردار منطقه 13 در خصوص روشنایی بوستان های سطح محدوده این منطقه اظهار داشت: در سال گذشته تأمین بودجه و بازسازی بوستان هایی مثل: معلم، خیام و مهربان در منطقه به صورت کلی انجام شده و با توجه به قدیمی بودن این بوستان ها روشنایی آن ها نیز استاندارد سازی شده، در بوستان پیروزی نیز با توجه به برگزاری مراسم مختلف چندین پروژکتور جدید اضافه شده و بازسازی این بوستان و سایر بوستان های سطح منطقه نیز در برنامه کاری قرار گرفته است.
رحمانی در خصوص تغییر کاربری در سطح منطقه خاطر نشان کرد: تلاش منطقه بر این است که با برنامه ریزی مشخص فرآیند رسیدگی به پیام ها در این زمینه تسریع و رضایت شهروندان جلب گردد.
رحمانی در خصوص سامانه 1888 افزود: با توجه به اصلاح فرآیندهایی که در نحوه ثبت و پیگیری پیام های سامانه 1888 صورت گرفته روند رسیدگی به درخواست های شهروندان تسریع شده که این امر رضایتمندی شهروندان را در پی داشته است.

افزایش دقت در پیگیری موضوعات تغییر کاربری پارکینگ به مسکونی در منطقه 14
محمد زاده معاون شهرسازی منطقه 14 با اشاره به برخی از گلایه مندی های شهروندان در خصوص تغییر کاربری مسکونی به تجاری یا اداری ابراز داشت: اولویت پیگیری های منطقه و حوزه شهرسازی جلوگیری از تخلفاتی است که منجر به رفع خلاف از جمله تغییر کاربری مسکونی به تجاری به خصوص پارکینگ ها می باشد. تمامی پرونده های مربوط به تغییر کاربری اخطار رفع خلاف دریافت نموده اند و اگر رفع خلاف صورت نگرفته باشد پرونده ها به ماده صد ارسال می شود اما با توجه به اینکه منطقه راساً نمی تواند اقدام نماید پرونده ها به کمیسیون ماده صد ارسال می شود و روند این کمیسیون باید طی شود تا اعمال ضابطه قانونی در مورد املاک متخلف صورت گیرد.
معاون شهرسازی منطقه 14 افزود: تغییر کاربری پارکینگ ها به مسکونی یا اداری می باشد با جدیت در حال انجام و در صورتی که موردی مبنی بر این موضوع مشاهده گردد برخوردهای لازم صورت می گیرد.
محمد زاده در خصوص سامانه 1888 اظهار داشت: با توجه به ارتباطی که بین شهروندان و مدیران ارشد توسط این سامانه برقرار می شود، شهروندان اطلاعات خوبی را به مسئولین ارائه و مدیران با دغدغه شهروندان آشنا می شوند تا بر اساس این اطلاعات برنامه ریزی های آتی منطقه را انجام دهند.

 به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات