Menu
شهردار منطقه 15 در جلسه ارتباط مستقیم 1888 خبر داد؛ افتتاح بزرگراه شهید نجفی رستگار تا پایان سال
اخبار مرکز 1398/5/9 138 print

image
محمدی شهردار منطقه 15 از افتتاح بزرگراه شهید نجفی رستگار که فاز نخست آن تا پایان شهریور ماه و بهره برداری کامل آن تا پایان سال انجام می شود خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و تبلیغات 1888؛ در جلسه ارتباط مستقیم این هفته سامانه 1888 که روز سه شنبه هشتم مرداد ماه با حضور شهرداران مناطق 15 و 16 برگزار شد، محمدی شهردار منطقه 15 در خصوص افتتاح  بزرگراه شهید نجفی رستگار که تماس های بسیاری از شهروندان امروز این منطقه را به خود اختصاص داد گفت: فاز بندی این پروژه از ابتدای سال انجام  و فاز نخست این پروژه یعنی حد فاصل اتوبان آزادگان تا بزرگراه امام علی (ع) تا پایان شهریور ماه به بهره برداری خواهد رسید.
وی از تکمیل این بزرگراه تا پایان سال خبر داد و افزود: تا پایان سال تندروهای شمالی و جنوبی این بزرگراه آزاد شده و اکنون در حال تملیک مابقی املاک واقع در طرح این بزرگراه هستیم که تا پایان سال به بهره بهرداری کامل خواهد رسید.
محمدی در مورد پارکینگ های سطح محدوده که موضوع گلایه مندی شهروندان این منطقه بود  اظهار داشت: در این منطقه زمین هایی وجود داشته که قبلاً به صورت رایگان شهروندان اقدام به پارک خودرو می نمودند اما اکنون این زمین ها توسط منطقه احصاء و جزء منابع درآمدی شهرداری شده و محاسبه نرخ های آن طبق تعرفه سازمان حمل و نقل و ترافیک انجام می گردد، شهروندان هر موردی مبنی بر دریافت خارج از تعرفه مشاهده کردند می توانند این موضوع را به سامانه 1888 اطلاع رسانی تا پیگیری های مربوط به آن انجام صورت پذیرد.
شهردار منطقه 15 در خصوص روشنایی بوستان های سطح منطقه گفت: بیشترین بوستان های شهر تهران  با 132 بوستان در این منطقه واقع شده است. تمامی بوستان های منطقه دارای روشنایی کافی می باشند اما به علت رشد درختان، بالطبع شاخ و برگ آن ها جلوی روشنایی را گرفته و بیشتر شهروندان به خاطر کم نوری نارضایتی دارند که  در سال گذشته به طور کامل برج های نوری افزایش یافته و در حال پیگیری جهت افزایش میزان نور سایر بوستان ها سطح محدوده نیز هستیم.
محمدی افزود: سامانه 1888 پل ارتباطی است که شهروندان می توانند خواسته های خود را با مدیران ارشد در میان بگذارند و وظیفه ما پیگیری و رسیدگی به این درخواست های شهروندان می باشد. مسئولین باید تلاش خود را در جهت ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان که تأکید شهردار محترم تهران می باشد انجام دهند.

افزایش تعداد زمین های بازی در منطقه 16

پور نصر شهردار منطقه 16 اظهار داشت: در سطح منطقه سرانه فضای سبزخوبی داریم اما پراکنش فضای سبز در منطقه نامناسب بوده و در محله ای همانند علی آباد سرانه فضای سبز بسیار پایین است اما ما بوستان هایی قدیمی  نیز همچون بعثت را در منطقه داریم که دارای فضای بازی کودکان می باشد. گلایه مندی شهروندان در خصوص بوستان های سطح منطقه به علت توزیع نامناسب فضاهای سبز است. در خصوص فضاهای بازی نیز الزامی وجود ندارد که حتماً داخل بوستان ها احداث شود بلکه می توان خارج از پارک ها نیز باشد که تهمیداتی در این زمینه  اندیشیده شده و پیگیری های لازم در خصوص افزایش تعداد زمین های بازی در منطقه انجام شده که این امر ان شاءالله  افزایش میزان رضایتمندی شهروندان را به دنبال خواهد داشت.
شهردار منطقه 16 در خصوص پل های عابر پیاده در منطقه گفت: اکثر درخواست های شهروندان احداث پل عابر پیاده مکانیزه می باشد که البته فقط مختص منطقه 16 نمی باشد و در مناطق دیگر نیز شهروندان همین درخواست را دارند. با تمهیداتی که در حوزه معاونت خدمات شهری انجام شده مقرر گردید که نگهداری پل های عابر پیاده مکانیزه توسط آن معاونت انجام شود که با توجه به واگذاری این موضوع  به یک معاونت بسیاری از مشکلات شهروندان در این حوزه حل شده و در خصوص  مکانیزه نمودن پل های عابر پیاده نیز بخشی از پل های عابر پیاده در منطقه توسط سازمان زیبا سازی در حال انجام است.
پور نصر  در خصوص سامانه 1888 افزود: این سامانه ما را در اجرای مأموریت ها و هدایت پروژه های شهری یاری نموده و بسیاری از پیشنهادات شهروندان که در جلسات ارتباط مستقیم مطرح می گردد بسیار مفید و راهگشای مدیران ارشد خواهد بود.
رسیدگی به درخواست 306 شهروند در جلسه ارتباط مستقیم  1888

بنابر این گزارش، در جلسه ارتباط مستقیم شهرداران مناطق 15 و 16 این هفته در مجموع به 306 تماس پاسخ داده شد که موضوعات سد معبر، ساخت و ساز غیر مجاز و مشکلات بزرگراه نجفی رستگار در منطقه 15 و سد معبر و نظافت معابر در منطقه 16 به ترتیب بیشترین موضوعات شهروندان را به خود اختصاص داد.به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات