Menu
شهردار منطقه 20 در جلسه ارتباط مستقیم 1888 فرونشست خیابان شهید غیوری کنترل و مدیریت شده است
اخبار مرکز 1398/6/26 109 print

image
شهردار منطقه 20 از پایش و کنترل فرو نشست تقاطع خیابان شهید غیوری و کوچه سنارا خبر داد و گفت : سلامت تاسیسات زیر زمینی بررسی و مدیریت شده است. 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و تبلیغات 1888؛ در جلسه ارتباط مستقیم این هفته 1888 که با حضور شهرداران مناطق 19، 20 و جمعی از مدیران این حوزه برگزار شد، افشار شهردار منطقه 20 با اشاره به فرونشست خیابان شهید غیوری اظهار داشت: تقاطع خیابان شهید غیوری و کوچه سنارا به علت حفاری خط 6 مترو دچار فرونشست شد که اقدام لازم در خصوص پایش و کنترل این حادثه صورت گرفت. همچنین به منظور جلوگیری از بروز حوادث احتمالی با همکاری شرکت مترو، ستاد مدیریت بحران منطقه و شرکت های آب،گاز و مخابرات سلامت تأسیسات زیر سطحی بررسی شد.
افشار شرایط آب های زیر زمینی و حوزه آب خوان چشمه علی را از علل فرونشست زمین در خیابان شهید غیوری عنوان کرد .  

نصب دستگاه ثبت هزینه در ورودی پارکینگ های منطقه 20       
شهردار منطقه 20 در خصوص پارکینگ های سطح محدوده منطقه نیز اظهار داشت: در دوره اخیر که پارکینگ ها به مزایده گذاشته شد یکی از شرایط اختصاصی مزایده تحویل فاکتور رسمی توسط متصدی پارکینگ ها بود.           
وی افزود: مدت زمان کوتاهی از شروع فعالیت پیمانکاران جدید پارکینگ ها می گذرد لذا هنوز دستگاه هایی که مقرر بود در مبادی ورودی پارکینگ ها نصب شود انجام نشده اما از 2 هفته آینده این دستگاه ها نصب و بعد از این اپراتور نقشی در ثبت خودرو و همچنین ثبت هزینه های پارکینگ نخواهد داشت و نصب نرخ نامه پارکینگ ها نیز انجام شده است. 
        
پیگیری پیام های تغییر کاربری و ساخت و ساز غیر مجاز در منطقه 19   
توکلی شهردار منطقه 19 نیز در این جلسه به موضوع تغییر کاربری ها در سطح منطقه اشاره کرد و گفت : بیشترین تغییر کاربری در محدوده ناحیه 2 و به دلیل بافت شهرسازی این ناحیه صورت می گیرد. در ناحیه 3 نیز به علت شرایط املاک که بعضاً فاقد سند مالکیت می باشند و بالطبع کد نوسازی نیز برای این املاک صادر نمی شود ، باعث افزایش تخلفات ساختمانی می شود اما با توجه به گشت زنی های در حال انجام عوامل ناحیه در صورت مشاهده هر گونه تخلف برخورد لازم صورت می گیرد.
 شهردار منطقه 19 در ادامه در خصوص مشکلات سرای محلات خاطرنشان کرد : پیش از این سرای محلات توسط شورایاری ها اداره می شد و مجدداً اداره و نظارت آن ها به شهرداری منتقل شده و طبیعتاً باید هزینه های سرای محلات را  نیز شهرداری متقبل شود، بنابراین رسیدگی به سرای محلات در دستور کار شهرداری قرار گرفته است. اکنون نیز برای برخی سرای محلات که فاقد پیمانکار بودند مناقصه برگزار شده و مشکلات این سرای محلات نیز با معرفی پیمانکار جدید برطرف شده است.         
بر اساس این گزارش، در جلسه ارتباط مستقیم شهرداران مناطق 19 و 20  در مجموع به 45 تماس پاسخ داده شد که موضوع آسفالت در منطقه 19 و پرداخت حقوق مربیان فرهنگسراها در منطقه 20 بیشترین موضوعات شهروندان را به خود اختصاص داد.

 به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات