Menu
آخرین جلسه ارتباط مستقیم 1888 در نیمه اول سال 98 برگزار شد
اخبار مرکز 1398/6/27 127 print

image

  در آخرین جلسه ارتباط مستقیم 1888 در نیمه اول سال 98، شهرداران مناطق 10، 21 و 22 به درخواست شهروندان پاسخ دادند. 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی ؛ در جلسه ارتباط مستقیم این هفته سامانه 1888 شهرداران مناطق 21، 22 و 10 در مجموع به 131 تماس پاسخ دادند که موضوع آسفالت در منطقه 21، مزاحمت واحد صنفی در منطقه 10 و موضوعات آسفالت، سگ ولگرد، دیوار صوتی و آبیاری درختان در منطقه 22 بیشترین موضوعات شهروندان را به خود اختصاص داد.

مرمت کف پوش زمین های بازی کودکان در منطقه 10   
بحیرایی شهردار منطقه 10 در این جلسه به موضوع مرمت کف پوش زمین های بازی در سطح منطقه اشاره کرد و گفت: به علت کمبود اعتبار و نداشتن پیمانکار جهت مرمت کف پوش زمین های بازی امکان انجام این کار وجود نداشت که مقدمات مربوط به مناقصه انجام شده و به محض انتخاب پیمانکار جدید، مرمت کف پوش تمامی زمین های بازی که نیاز به تعویض یا مرمت دارند صورت خواهد گرفت.
شهردار منطقه 10 در خصوص تغییر کاربری در سطح منطقه عنوان کرد :  بیشترین تغییر کاربری در محله بریانک و به جهت بافت محل و عدم اشتغال به کار صورت می گیرد و شهروندان به منظور حل مشکلات اقتصادی خود اقدام به تغییر کاربری املاک خود می نمایند تا  بتوانند منبع درآمدی داشته باشند که این موضوع، جزء موضوعات مبتلابه تمام مناطق است.
وی افزود : در خصوص رفع این معضل تصمیم داریم در محور خیابان قزوین با کمک بخش خصوصی فعالیت های اقتصادی صورت گیرد تا بخشی از مشکلات مربوط به اشتغال حل و از تغییر کاربری در منطقه پیشگیری شود.
بحیرایی در خصوص پیمانکار بازیافت منطقه و مشکلاتی که در کانکس های بازیافت برای شهروندان پیش آمده اظهار داشت: قرارداد پیمانکار قبلی بازیافت منطقه به علت ایجاد مشکلات در جمع آوری و برخی از تخلفات پیمانکار فسخ شده و به محض برگزاری مزایده و انتخاب پیمانکار جدید مشکل مرتفع خواهد شد.

خیابان های تهرانسر با پایان طرح فاضلاب شهری روکش خواهد شد
رحمانی شهردار منطقه 21 از روکش آسفالت خیابان های تهرانسر خبر داد و گفت: منطقه 21 به شبکه فاضلاب شهری وصل نشده بود و در حال حاضر اداره آب و فاضلاب در سطح محدوده در حال انجام کار می باشد. طرح جهادی در منطقه با سرعت شروع شده و هر معبری که به شبکه آب و فاضلاب وصل شده و کار حفاری به اتمام رسیده باشد به سرعت روکش آسفالت می شود.
رحمانی سامانه 1888 را از اقدامات بسیار مهم مجموعه شهرداری تهران قلمداد کرد و گفت: این سامانه ارتباط مستقیم بین شهروندان و مجموعه مدیریت شهری را فراهم می آورد و شهروندان به عنوان ناظر بر مدیریت شهری می توانند نقطه نظرات خود را با این سامانه در میان بگذارند. سامانه 1888 به ایجاد شناخت مدیران نسبت به مسائل شهری کمک می کند تا مسئولین بتوانند بر اساس این شناخت اصلاح فرایند و موضوعات را مدیریت کنند.

طرح بازماند در منطقه 22 اجرا نمی شود
نوذر پور شهردار منطقه 22 نیز در جلسه ارتباط مستقیم 1888 به طرح آزمایشی " بازماند" در سطح منطقه اشاره کرد و بیان داشت : این طرح با هدف دسترسی سریع و آسان شهروندان جهت جمع آوری پسماند اجرایی شد اما بر اساس اطلاعات جمع آوری شده و بازخورد آن در میان مردم این طرح فاقد کارآیی بود، بنابراین روند جمع آوری پسماند به شکل سابق خود اجرا می شود.
شهردار منطقه 22 تصریح کرد: در منطقه طرح تجمیع پیمانکاران نیز انجام شد که با توجه به اینکه در برخی حوز ها قوی تر و در برخی نیز پیمانکار ضعیف تر عمل می کرد لذا تصمیم بر آن شد که بعد از این پیمانکار هر حوزه به صورت جداگانه فعالیت کند. 
نوذر پور در ادامه در خصوص سامانه 1888 اظهار داشت: این سامانه با توجه به ارتباطی که بین شهروندان و مدیران شهری برقرار می کند، مدیران را در اجرای مأموریت ها و وظایف خود یاری کرده و فرصتی است که مدیریت شهری خود را از منظر شهروندان مشاهده و با توجه به نظرات آن ها، در صورت نیاز اصلاح رویه انجام دهد. 

 

به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات