Menu
بازدید اقشار تأثیر گذار منطقه 1 از سامانه 1888
اخبار مرکز 1398/7/22 320 print

image
جمعی از اقشار فرهیخته و تأثیر گذار منطقه 1 برای آشنایی بیشتر با سامانه 1888، از این سامانه بازدید کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و تبلیغات 1888؛ در این جلسه که با حضور گودرز رئیس گروه مشارکت‌های مردمی سامانه و جمعی از اقشار تأثیر گذار منطقه 1 برگزار شد، گودرز ضمن خیر مقدم به مدعوین، گفت: بحث مشارکت شهروندان یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی در کشور های توسعه یافته است. حضور و مشارکت شهروندان در اداره امور شهر از اصول تحقق پذيري توسعه پايدار و مشارکت مردم از اصيل ترين شيوه هاي رشد ملي به شمار مي رود.
رئیس گروه مشارکت های مردمی سامانه گفت: يافته ها نشان مي دهند شهروندان براي مشارکت در توسعه پايدار تمايل نسبي دارند که براي به حداکثر رساندن اين نوع مشارکت اقداماتي نظير: ايجاد انگيزش، ارتقاء سطح آموزشي و فرهنگي، ايجاد بستر و شرايط مناسب براي مشارکت و ابزارهاي نظرسنجي براي ارائه نظرات و پيشنهادات شهروندان می بایست طراحي کرد.
وی گفت: سامانه 1888 جهت ارتقای سطح مشارکت شهروندان، سیستمی كردن نظارت و ساماندهی مشاركت مردمی و در واقع بسترسازی برای بهره‌مندی از همه سلایق شهروندی تأسیس شده و انتظار می رود اقشار تأثیر گذار با نگاه عمیق و علمی، ارائه پیشنهادات سازنده و تبیین سامانه نظارت همگانی در محیط های ورزشی، آموزشی و کاری خودشان مدیریت شهری را در رفع نواقص و ارتقاء کیفیت خدمات ارائه شده یاری نمایند که این مشارکت لازمه ی توسعه ی یک شهر می باشد.
رئیس گروه مشارکت های مردمی سامانه در ادامه به تفاوت سامانه 137 و 1888، نحوه ثبت پیام کامل به صورت اینترنتی و تلفنی، درگاه های ثبت پیام در سامانه، نحوه ثبت و گردش پیام در ادارات دریافت، پردازش و پاسخگویی و جایگاه و نقش ناظرین اشاره نمود.
در ادامه این نشست زهره فنی عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: برای اینکه بتوان تهران را به بهترین نحو ممکن اداره کرد باید اطلاع رسانی به طرق مختلف انجام پذیرد تا طیف وسیعی از شهروندان با این سامانه آشنا و نسبت به حقوق شهروندی خود اطلاع حاصل نمایند تا بتواند در اداره امور شهر مشارکتی فعال داشته باشند.
در پایان نیز ضمن بهره گيری از نقطه نظرات و پيشنهادات مدعوین به سؤالات و ابهامات مطروحه پاسخ دادند.


به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات