Menu
به همت مرکز نظارت همگانی شهرداری تهران (1888):
ایجاد شده توسط : Admin5ir3 در 28/06/2011 04:22:20 ب.ظ

طرح "نظارت و پرسشگری معکوس 1888" به همت مرکز نظارت همگانی  (1888) و با همکاری مناطق 22 گانه در سطح شهر تهران اجرا خواهد شد.تعداد بازدید: 1026


به گزارش مرکز نظارت همگانی شهرداری تهران (1888)، علیرضا محمودی، رئیس این مرکز با اعلام این خبر گفت: طی 5 سال فعالیت مرکز نظارت همگانی، ملاک اصلی قضاوت درباره مشکلات ، نواقص، تهدیدها و فرصت های مجموعه شهرداری تهران پیام های ارسالی شهروندان بوده و تداوم یکسویه بودن این ارتباط منجر به این برداشت می شود که تا شهروندی با 1888 تماس نگیرد، مشکلی در سطح شهر دیده نخواهد شد.

وی افزود: بر همین اساس نظارت همگانی شهرداری تهران به منظور جلب مشارکت و ارتقای روحیه پرسشگری و پاسخگویی هر چه بیشتر شهروندان و مدیران شهری، با هدف سالم سازی محیط و خدمت رسانی مطلوب به شهروندان و حفظ تداوم ارتباط دوسویه با آنان و با شیوه ای جدید اقدام به اجرای این طرح نموده است.

این طرح متضمن شناسایی شهروندان داوطلب نظارت بر مدیریت شهری و دریافت اطلاعات اولیه برای برقراری تماسهای مستمر آتی جهت دریافت نقطه نظرات آنان در مورد مسایل شهری در قالب انتقاد، پیشنهاد،  شکایت و تقدیر می باشد. 

محمودی خاطر نشان ساخت: اجرای این طرح در نهایت منجر به شناخت بیشترمردم از مرکز نظارت همگانی و افزایش آگاهی آنان از ماموریت این سیستم می گردد. از طرفی دیگر موجب توسعه و گسترش شبکه ناظرین افتخاری نیز خواهد شد.

گفتنی است، مرحله اول طرح "نظارت و پرسشگری معکوس 1888" به صورت پایلوت در منطقه 12 شهر تهران اجرا شد  که 39 درصد از شهروندان شرکت کننده در این طرح مایل به همکاری با شهرداری در حوزه  فرهنگی و اجتماعی، 26 درصد در حوزه خدمات شهری و 14 درصد در حوزه حمل و نقل و ترافیک مایل به همکاری با مجموعه شهرداری تهران بودند.

print
rating
  نظرات