چگونه عوارض پایدار سال 99 خود را پرداخت نماییم؟
ايجاد شده توسط : khabar1888 در 02/02/2021 12:51:27 ب.ظ


به گزارش اداره اطلاع رسانی و تبلیغات 1888 به نقل از روابط عمومی اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران؛ قبوض انبوه عوارض پایدار سال جاری شامل قبوض عوارض نوسازی، عوارض کسب و پیشه و بهای خدمات مدیریت پسماند، از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی ایران در مناطق 22گانه شهر تهران توزیع شده است . شایان ذکر است قبوض مذکور صرفاً برای املاک دارای بدهی جاری یا سنواتی ارسال شده و شهروندان محترم می بایست تا پایان اسفند ماه نسبت به پرداخت اقدام نمایند.

- پرداخت عوارض شهرداری تهران از ابتدای هر سال از طریق درگاه های غیر حضوری امکان پذیر می باشد و شهروندان گرامی می توانند، از طریق اپلیکیشن و یا سامانه تهرانِ-من(my.tehran.ir) ،کد دستوری #137* ، پرتال شهرداری تهران به نشانیwww.tehran.ir (همچنین برای پرداخت قبوض با مبلغ بیش از 10 هزار توماندر این سامانه قابلیت تقسیط عوارض و بهای خدمات وجود دارد)، سامانه تلفنی 137 ، ارسال کد شناسایی 15 یا 12 رقمی به سامانه پیامکی1370000070 ، اینترنت بانک، همراه بانک ، تلفنبانک، ATM و سایر درگاههای غیر حضوری بانکهای طرف قرارداد شهرداری تهران نسبت به پرداخت قبوض اقدام نموده و یا به صورت حضوری از طریق دستگاه های خود پرداز و یا مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر اقدام به پرداخت نمایند.
( کد شناسایی15 رقمی شماره بلوک، ملک و واحد و ردیف مالک) ملک یا آپارتمان و یاکد 12 رقمی واحد غیر مسکونی( شماره بلوک، ملک و واحد) برای هر ملک منحصر به فرد(یونیک) است و امکان استعلام آن از طریق سامانه"تهران-من" و صفحه my.tehran.ir/melk (از طریق نقشه جانمایی) امکان پذیر می باشد. ضمنا این کد در بالای قبوض عوارض و بهای خدمات مدیریت پسماند و سایر گواهی های صادره شهرداری تهران نیز درج شده است.

- بر اساس ماده۱۰ قانون نوسازی و عمران شهری به شهروندانی که عوارض ملک خود را تا تاریخ30/12/1399پرداخت نمایند ، به میزان ۱۰% جایزه خوش حسابی تعلق می گیرد که در قبوض عوارض محاسبه شده و چنانچه تا تاریخ فوق عوارض مقرر را نپردازند ازآغاز سال بعد ملزم به پرداخت 9% زیان دیرکرد در سال به نسبت مدت تأخیر خواهند بود. ضمنا جایزه خوش حسابی بهای خدمات مدیریت پسماند(مسکونی وغیرمسکونی) نیز به صورت 5/1% درهرماه محاسبه می گردد و در صورت عدم پرداخت در زمان مقرر، بر مبنای تعرفه آخرین مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در زمان پرداخت، محاسبه می گردد. همچنین مودیانی که عوارض کسب و پیشه ملک خود را تا پایان سال جاری پرداخت نمایند نیز، مشمول 10% جایزه خوش حسابی می شوند.

- در خصوص حمایت از صاحبین مشاغل در شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا نیز، به استناد آیین نامه دریافت عوارض کسب و پیشه و مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در ارتباط با شرایط بازگشایی اصناف، واحد های غیرمسکونی مشمول، به ازای تعداد ماه های تعطیل از پرداخت عوارض و بهای خدمات مدیریت پسماند معاف شده اند.

- چنانچه مودیان محترم به هر دلیلی، قبوض عوارض پایدار سالجاری را دریافت ننموده اند در صورت لزوم می توانند جهت دریافت قبوض و یا کسب اطلاعات بیشتر به دفاتر خدمات الکترونیک شهر و ستادهای ویژه پاسخگوئی به پرسشهای احتمالی شهروندان درادارات درآمد مناطق 22گانه شهرداری تهران مراجعه نمایند و ضمنا می توانند به قسمت سوالات متداول سامانه تهرانِ من نیز مراجعه کنند و یا جهت کسب اطلاعات تکمیلی به سامانه 1888 تماس حاصل نمایند.

- طبق مصوبه بسته محرک اقتصادی شهرداری تهران برای شهروندان خوش حسابی که اقدام به پرداخت و تسویه عوارض و بهای خدمات مدیریت پسماند و عوارض خودرو خود تا پایان مردادماه1399 کرده اند، علاوه بر جایزه خوش حسابی و بخشودگی های مقرر، تعداد 11050 جایزه خوش حسابی نیز به قید قرعه اعمال شده است که این جوایز طی فرآیند های مربوطه به برندگان اعطا می شود، ضمنا فهرست املاک برنده و همچنین پلاک خودرو های برنده نیز در پرتال اداره کل تشخیص و وصول درآمد به آدرس daramad.tehran.ir قابل دسترس عموم می باشد.
print
rating
  نظرات

آمار بازدید : 119