معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران: درک مستقیم از خواسته های مردم به رفع اساسی مشکلات منجر می شود
ايجاد شده توسط : khabar1888 در 20/04/2021 12:24:33 ب.ظ

محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در جلسه ارتباط مستقیم این هفته مرکز نظارت همگانی 1888 درک دقیق و مستقیم از خواسته ها و انتظارات مردم را عامل مهمی در رفع مشکلات موجود و عملکرد موثر برشمرد.


به گزارش اداره اطلاع رسانی و تبلیغات 1888؛ جوادی یگانه در این جلسه مجازی مرکز نظارت همگانی 1888 و سامانه مدیریت شهری 137 را یکی از بهترین شیوه های ارتباط منظم و سیستمی بین مردم و مدیران خواند و تاکید کرد: تلاش ما در حوزه اجتماعی پیگیری و رسیدگی به خواسته ها و موضوعات طرح شده توسط مردم در این دو سامانه است.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران هم چنین با اشاره به کارویژه های صورت گرفته در این معاونت پیرامون کودکان زباله گرد و امنیت زنان گفت: علیرغم تصور و انتظار ما، بیشترین گلایه زنان در موضوع امنیت به بحث روشنایی معابر، اتوبوس ها و پارکها مربوط بوده و موضوع پل های عابر پیاده در جایگاه بعدی قرار داشت.
وی تاکید کرد: اطلاع از دغدغه های مردم برای تصمیم سازی اهمیت بالایی دارد که مرکز 1888 و سامانه 137 می توانند در این امر یاریگر مدیران شهری باشند.

رئیس مرکز نظارت همگانی 1888 :
بهره برداری از اطلاعات سایت شفاف برای تصمیم گیری های کلان شهری

استارتاپها برای بهره برداری از داده های منتشر شده مرکز 1888 روی سایت شفاف برنامه ارائه دهند.
سیدمجتبی موسوی معاف با بیان این مطلب گفت: داده هایی که از مرکز نظارت همگانی 1888 روی سایت شفاف منتشر شده منبع بسیار خوبی برای اطلاع از دغدغه ها، انتظارات و خواسته های مردم است و بهره برداری از این داده ها می تواند نقش موثری در تصمیم سازی و برنامه ریزی های کلان شهری داشته باشد .
وی افزود: در نظر داریم با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی، بستری فراهم کنیم تا استارتاپها و تحلیلگران داده با بهره برداری از این داده ها در قالب یک رقابت علمی بهترین پیشنهادها را جهت بهبود و اصلاح رویه های معیوب در شهرداری تهران ارائه نمایند.
رییس مرکز نظارت همگانی 1888 همچنین با اشاره به موضوعات ماندگار در حوزه اجتماعی و فرهنگی گفت: علیرغم پاسخگویی و رسیدگی به موضوعات طرح شده در برخی حوزه های فرهنگی، شاهد کاهش سهم پیام ها نیستیم و این نشان دهنده ماندگاری مصادیق گلایه مندی است که ضرورت دارد موضوعات ماندگار بصورت ریشه ای بررسی و اصلاح رویه های لازم صورت پذیرد.
گفتنی است در جلسه ارتباط مستقیم این هفته 124 شهروند بصورت تلفنی مشکلات و موضوعات خود را با معاون و مدیران ارشد حوزه اجتماعی و فرهنگی شهرداری در میان گذاشتند که در این بین عملکرد مدیران برخی سراهای محلات، نحوه پرداخت حقوق به مدیران خانه های سلامت، افزایش قیمت در کلاسهای فرهنگسراها و تقدیر از خدمات ارائه شده توسط حوزه های فرهنگی از مهمترین موضوعات طرح شده بود.

 

print
rating
  نظرات

آمار بازدید : 34