رئیس مرکز نظارت همگانی 1888 خبر داد: ارتقای وضعیت رسیدگی به پیام های مردمی در مناطق 3 و 6
ايجاد شده توسط : khabar1888 در 27/04/2021 01:11:36 ب.ظ

رییس مرکز نظارت همگانی 1888 در جلسه ارتباط مستقیم این هفته با اشاره به ارتقای وضعیت رسیدگی به پیام های مردمی این سامانه در مناطق 3 و 6 این موضوع را نتیجه حمایت و حساسیت شهرداران دو منطقه و تلاش مسئولین دفاتر این دو منطقه خواند.


به گزارش اداره اطلاع رسانی و تبلیغات ۱۸۸۸؛ سید مجتبی موسوی معاف رییس مرکز نظارت همگانی 1888 در جلسه ارتباط مستقیم این هفته که با حضور شهرداران و مدیران ارشد مناطق 3 و 6 برگزار شد با اشاره به ارتقای 4 واحدی کیفیت و همچنین بهبود 5 روزه زمان رسیدگی به پیام ها در منطقه 3 از حمایت شهردار و تلاشهای بازرس و مسئول سامانه این منطقه تقدیر کرد. موسوی معاف با اشاره به برگزاری نشست های تخصصی با معاونین خدمات شهری و مالی شهرداری تهران در خصوص بررسی پیام های ماندگار با موضوع پرداخت معوقه حقوق و دستمزد کارگران خدمات شهری گفت: کار کارشناسی و برگزاری این نشست ها منجر به صدور بخشنامه ای شد که توسط معاون محترم امور مناطق به کلیه مناطق ابلاغ شد و ضروریست در مورد این دسته از پیام ها رسیدگی سریع صورت پذیرد. وی همچنین به موضوع مزاحمت های ناشی از ساخت و ساز بیمارستان ایرانمهر ، مساله قطع برق در برخی پارک های منطقه 3 به ویژه پارک شریعتی و تعیین تکلیف دکل های مخابراتی در خیابان حصاری منطقه 3 اشاره کرد و خواستار بررسی و رسیدگی سریعتر به آنها شد. رییس مرکز نظارت همگانی 1888 با تاکید بر لزوم تبیین وضعیت طرح توسعه دانشگاه تهران در منطقه 6 گفت: این موضوع از موارد دارای انتقاد در 1888 است و این مرکز آماده انجام هر گونه کمک در قالب مکاتبه برگزاری نشست تخصصی و... برای رفع مشکل است. موسوی معاف در ادامه به اثربخشی مطلوب در منطقه 6 اشاره کرد و گفت: پیامهای پیرامون طرح کاپ، تغییر کاربری های غیرمجاز در محدوده خیابان مفتح، نیز از موضوعاتی است که در این منطقه باید مورد توجه بیشتر واقع شود.
شهردار منطقه 3 خبر داد‌‌ پرداخت کامل حقوق کارگران و تسویه حساب با 160 پیمانکار در ماه پایانی سال 99
احمد تواهِن شهردار منطقه 3 نیز در این جلسه ارتباط مستقیم گفت: پس از تصدی مسئولیت در منطقه 3 با بررسی های صورت گرفته مشخص شد روند رسیدگی به پیام های 1888 مطلوب نیست و به دلیل اهمیت ویژه ای که برای این سامانه قائلیم، با اخذ روشهایی از جمله تغییر مدیریت، تمرکز بر پیام های اولویت دار، ابلاغ دستور بازدید به مبادی مربوطه و .... سعی کردیم این وضعیت را بهبود دهیم.
شهردار منطقه 3 در خصوص موضوعات و تعهدات مالی منطقه خاطر نشان کرد: در ماه پایانی سال گذشته حقوق و مزایای معوق کلیه کارگران این منطقه بطور کامل پرداخت شده و اکنون هیچ کارگری در این منطقه حقوق معوق ندارد. هم چنین با توجه به اهمیت جلب رضایت پیمانکاران، 160 پیمانکار منطقه نیز مطالبات خود را بطور کامل یا نسبی دریافت کرده اند. وی موضوع تامین روشنایی در بوستان و پارک های سطح منطقه را امری مهم برشمرد و اظهار امیدواری کرد با اقدامات صورت گرفته از جمله بررسی فنی توسط مشاور تخصصی ، نصب فتوسل روی سقف ساختمانهای منطقه و... این مساله بطور کامل مرتفع شود. تواهن افزود: موضوع مزاحمت های ناشی از ساخت و ساز بیمارستان ایرانمهر و دکل های مخابراتی توسط واحدهای تخصصی منطقه در دست بررسی و اقدام است.
تورج فرهادی شهردار منطقه 6 عنوان کرد:
رفع مشکل توسعه دانشگاه تهران نیازمند کمک جمعی است

شهردار منطقه 6 در جلسه ارتباط مستقیم با شهروندان از طریق تلفن 1888 با اشاره به موضوع طرح توسعه دانشگاه تهران و امیرکبیر گفت: آخرین طرحی که توسط دانشگاه تهران آماده شده در کمیسیون ماده 5 با حضور شهردار محترم تهران مورد بررسی قرار گرفته که در این طرح کمترین میزان تملک با رعایت حقوق و شرایط شهروندان پیش بینی شده و در صورت تصویب، املاک مردم از انجماد خارج میشود. وی تصریح کرد: این طرح در راستای پیشبرد شهردانش اطراف دانشگاه تهران پیش بینی شده و بر اساس این رویکرد عمل خواهد شد. ضمن آنکه شورای عالی شهرسازی باید پهنه این محدوده را مصوب کند تا بر اساس آن کار صدور پروانه برای املاک مردم در شهرداری انجام شود. فرهادی تجمیع ساختمانها و مراکز اداری در منطقه 6 را آسیبی برای این منطقه خواند و تشریح کرد: این منطقه به مرور دچار خاموشی و ناامنی شب خواهد شد و بنظر میرسد بازنگری در طرح تفضیلی به منظور تعدیل وضعیت موجود ضروریست. شهردار منطقه 6 همچنین تغییر کاربری تجاری در برخی واحدها در خیابان مفتح را مشکلی خواند که بخشی از آن به دلیل توافقات قبلی است اما موضوعات خارج از چارچوب را بطور جدی پیگیری می کنیم.
وی در مورد رفع مشکلات پارک لاله نیز گفت: برای ترمیم و مرمت محوطه و... این پارک تامین اعتبار لازم صورت گرفته و اقدامات اجرایی آن در دست اقدام است. شهردار منطقه 6 در مورد طرح کاپ آن اظهار داشت: اجرای طرح کاپ نیازمند بسترسازی فرهنگی و همراهی شهروندان است و طبیعتا در اجرای آن چالش هایی وجود دارد اما من معتقدم عقب نشینی از اجرای این طرح خسارت بزرگی برای شهر تهران است و ضروریست با همراهی و تعامل این طرح با قوت و قدرت اجرایی گردد. فرهادی تاکید کرد: ثمرات طرح کاپ نصیب شهر و شهروندان می شود و لازم است مزایای این طرح عظیم و موثر به صورت گسترده اطلاع رسانی شود. در جلسه ارتباط مستقیم این هفته مرکز نظارت همگانی 185 شهروند بصورت تلفنی با شهردار و مدیران ارشد مناطق 3 و 6 گفتگو کردند و موضوعات و درخواستهای خود را طرح نمودند. گفتنی است از میان 84 شهروندی که با شهردار و مدیران منطقه 3 گفتگو کردند موضوعات تغییر کاربری، ساخت و ساز غیر مجاز و آلودگی صوتی ساختمان سازی از فراوانی بیشتری برخوردار بود، همچنین 101 شهروند با شهردار و مدیران منطقه 6 گفتگو کردند که موضوع طرح کاپ، مشکلات پارک لاله و مسایل شهرسازی از مهمترین موارد طرح شده بود.   

 
print
rating
  نظرات

آمار بازدید : 20